Sellest annab märku pominal lausutud ebasõbralik “Tere hommikust!”, kadedad pilgud,
varjatud sosistamine, avalik kahjurõõm, vaimne surve või lihtsalt ebamäärane tunne
alateadvuses, et midagi on lahti.
Mida teha?
– Mitte paanikasse sattuda, sest Teie positsioon on ilmselt veel kindel.
– Just nüüd tuleb eriti hoolikalt oma tööülesannetesse suhtuda, et kellelgi poleks võimalust millestki kinni hakata.
– Konkurendi suhtes on vaja olla eriliselt tähelepanelik, võib-olla isegi reserveeritud, aga siiski alati rõhutatult viisakas.
– Konflikti ei pea iga hinna eest vältima, see võib olla ka puhastava mõjuga (nagu äikesetorm). Aga konflikti puhul tuleb jääda alati asjalikuks. Tuleb püüda säilitada rahu ja mitte puudutada isiklikke teemasid. Pole vaja teist solvata.
– Alatustele ei maksaks samaga vastata. Ebadelikaatse vastasega tuleb lihtsalt vestlus lõpetada. Mitte lasta end solvata või alandada ja pole mingit mõtet laskuda samale tasemele.
– Laimu, valesüüdistuste või tagarääkimise puhul peaks abi otsima kõrgemalt poolt ja paluma asjaolusid selgitavat vestlust kõigi asjaosalistega. Oluline on ise jääda rahulikuks. “Küünalt” ei maksa “vaka all” hoida ja lahkuda ei maksaks ilma asjaolusid selgitamata.
– Mitte osutada vastase nõrkustele, vaid tuua esile enda tugevused. Pole arukas teist maha tehes ennast tõsta.
– Kui Teie asemele on tõesti juba teine töötaja planeeritud ja Teist soovitakse vabaneda, siis on targem otsida uus töökoht ja ise sirge seljaga lahkuda. Aga lahkuda ei tohiks uksi paugutades, sest maailm on väike ja võite samade inimestega uuesti kokku puutuda.
– Kui keegi Teie peale karjub, siis peaksite püüdma mitte samaga vastata. Ärge mitte mingil juhul valage “õli tulle”. Ärritunud inimene peab negatiivsetest emotsioonidest vabanema ja niikuinii ei kuula Teid. Võite ruumist lahkuda ja rääkida siis, kui teine veidi rahuneb. Võite end ka lihtsalt “välja lülitada” ja mõelda millestki muust (mingi suvalise punkti vaatlemine aitab keskenduda muule).
– Ärritunud inimesega on vaja kõnelda rahulikult, aeglaselt, lühidalt ja asjast. Teist kuulama on inimene võimeline alles siis, kui on end tühjakslaadinud.
– Kui ise ärritute, aitab vihapurset vältida sügav väljahingamine (lugege 10-ni). Kui hapnikku pole, siis ei toida miski viha. Kui hingate vihastades sügavalt sisse, peab viha ikkagi lõpuks välja purskuma.
– Tähtsaid otsuseid ei tasu võtta vastu kohe (ühtki pudru ei sööda keedukuumalt), parem on lükata otsustamine järgmise hommiku peale. Öö jooksul mõtteselgus enamasti taastub ja emotsioonid on rahunenud.
NB! Võidab alati see, kes suudab rahu säilitada ja oma emotsioone kontrolli all hoida.
Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.